Алоказія — опис і догляд за рослиною

алоказия

алоказия

Цей вид являє собою декоративно-листяну рослину. Належить до сімейства ароїдних. Рід алоказія містить переважнорав’янисті кореневищні багаторічники з укороченим стеблом і характерним для всіх ароїдних суцвіттям качаном.

Опис і види алоказій

Алоказія амазонська. Стебло майже відсутнє, листя на довгих черешках, молоде — невелике, подальше досягає завдовжки 80 см, стрілоподібне, злегка гофроване, темно-коричневе з білими жилками. У кімнатних умовах майже не цвіте; дуже вибагливий до умов утримання вид.

Алоказія великокоренева (арум). Стебло потовщене, виражене, розгалужене; листя на верхівці пагона велике (може сягати 1 м завдовжки), серцеподібно-стрілоподібне, дещо асиметричне, з випуклими жилками, яскраво-зелене; суцвіття малодекоративне, на високому квітконосі. На відміну від інших видів алоказії, може вважатися майже невибагливою рослиною, тобто для неї можливі відходження від основних рекомендованих умов утримання. Плід — яскраво-червона ягода до 1 см у діаметрі, у суплідді зазвичай від 12 до 17 ягід. У тропіках цей вид вирощують як кормову рослину.

Алоказія мідно — червона. Загальна висота рослини — 50 см, черешки листя до 25 см завдовжки, листя до 30 см, яйцеподібне, злегка шкірясте, з верхнього боку листової пластини мідно-зелене з металевим відливом, з нижнього — пурпурно-фіолетове. Квітконоси довжиною до 18 см, зібрані в пучок по 2 — 3 штуки, бордового кольору. Покривало до 15 см завдовжки, кремове, качан завжди коротший за нього, жовтого забарвлення.

Алоказія пахуча. Схожа на алоказію амазонську, але відрізняється від неї світло-зеленим забарвленням листя і пахучим суцвіттям.

Догляд за рослиною

 • Складність вирощування. Вища за середню (крім арума, який невибагливий).
 • Оптимальне місце. Для вирощування алоказії оптимальні східна і західна експозиції теплих кімнат, але ще краще вона росте в маленьких кухнях без кондиціонерів. На південних вікнах потребує затінення.
 • Вимоги до освітлення. Алоказія потребує розсіяного, досить інтенсивного освітлення.
 • Вимоги до температури. Дуже теплолюбна рослина. Навіть взимку температура не повинна опускатися нижче 16 °С (оптимально — 18 °С), інакше через деякий час алоказія починає засихати; в решту часу оптимальною є температура 23 — 28 °С (для алоказії великокореневої можливі нижчі показники).
 • Бажаний ґрунт. Для вирощування алоказії оптимальні слабокислі (рН 5,5-6) середньо-важкі поживні землесуміші, наприклад, з дернової, листової та перегнійної землі з грубозернистим піском у співвідношенні 4:2:2:1 з додаванням торфу і шматочків кори сосни або хвої. Можна застосовувати спеціалізовані ґрунти для ароїдних («Для диффенбахії», «Для спатифілума» та їхні аналоги), інші землесуміші небажані.
 • Поливи. Алоказія потребує постійної високої атмосферної вологості і вологості ґрунту, яка досягається не великою кількістю, а частотою поливів. Взимку, в період спокою, частота поливів має знижуватися.
 • Обприскування. Бажано регулярне обприскування. Потрібно використовувати м’яку, трохи підігріту воду.
 • Підживлення. Добриво найкраще використовувати сухе (комплексне) — його шаром кладуть на дно горщика.
 • Інший догляд. Листя дорослих рослин вимагає багато місця, тому на підвіконнях алоказія росте погано. З урахуванням вимог до освітлення її найкраще тримати біля вікна, а щоб уникнути пересушування від батарей ставити поруч ємності з водою.
 • Розмноження. Алоказію можна розмножувати кореневими відростками, що з’являються біля основи рослини, діленням кореневищ, а алоказію великокореневу — діленням стебла.
 • Можливі проблеми. Алоказія не любить протягів, які можуть призвести до втрати листя і серйозного ослаблення рослини.
 • Мінімальний догляд. Поливи 2 рази на тиждень, замість частих обприскувань можна розмістити додаткові джерела вологи. Підживлення можливі в разі виникнення симптомів, що свідчать про брак поживних речовин.

Алоказія пахуча перезимувала та цвіте: Відео

Як доглядати за дипладенією Ви можете дізнатися з нашої статті.