Побілка дерев восени та навесні

дерева після побілки

Деревья после побелки

Бувалі садівники і дачники ніколи не забувають про побілку стовбурів плодових дерев. А власне для чого потрібна побілка плодових дерев і в який час її краще проводити — навесні або восени? На ці питання ми постараємося відповісти нижче.

Для чого потрібна побілка і коли білити дерева

Побілка дерев насамперед потрібна для захисту стовбура і гілок плодових і будь-яких інших садових дерев від усіляких ушкоджень під час різкої зміни температури взимку та ранньою весною, побілка захищає кору дерева від сонячних опіків і сприяє уповільненню розпускання бруньок. Як правило, через різкі перепади температури кора тріскається, а через тріщини може проникати інфекція і дерево може захворіти. Щоб цього не сталося і проводиться побілка дерев, а ще білий колір здатний відбивати сонячні промені, і в такий спосіб можна уникнути такого лиха, як перегрів кори дерева.

Дерева в саду взимку так само страждають від сонячних опіків, як і навесні та влітку. Щоб цього не сталося, і рекомендується білити дерева, особливо це важливо, якщо деревця молоді й недавно висаджені. І хоча існує думка, що молоді деревця не потребують побілки, досвідчений садівник Вам скаже, що піклуватися про здоров’я рослини, включно з таким прийомом, як побілка, потрібно з першого дня посадки.

Побелка ствола дерева известью

Побілка стовбура дерева

Рекомендується проводити побілку в суху погоду 2 рази на рік: навесні до того, як розпустяться бруньки, і пізньої осені — після листопаду, також непогано б оновлювати побілку з південного боку дерев під час сильних відлиг.

Щоб захистити дерева від сонячних опіків, побілку потрібно наносити на висоту 1,5-2 метри і злегка заглиблювати в ґрунт. Для цього заздалегідь потрібно відгребти землю від штамбів, щоб вони злегка підсохли, а після побілки і подальшого її висихання землю потрібно повернути на колишнє місце, побілка нижча за рівень землі рекомендується на 3-4 см. Не варто білити повністю всі скелетні гілки, досить побілити їх тільки з південного боку. У такий спосіб можна заощадити витрату матеріалу, а захисний ефект буде нічим не гіршим, ніж при круговій побілці.

Чим білити дерева — розчини для побілки

Якщо Вам дозволяють кошти, то найкращий варіант для побілки — спеціальна водно-дисперсійна фарба. Нею слід покривати стовбури дерев восени, коли температура повітря не опустилася нижче 3 °С. Покриття такою фарбою є повітропроникним, але не пропускає до поверхні кори ультрафіолетове та будь-яке інше випромінювання. Така фарба ідеальний захист плодових дерев від зимових і літніх теплових опіків.

Как белить деревья

Як білити дерева

Можна зробити побілочний розчин і самому. Як скріплювальні речовини рекомендують використовувати бустилат або будь-яку речовину, що належить до латексів. Оскільки при висиханні такі речовини утворюють досить тонкий повітропроникний шар, що не розчиняється у воді. Такий шар не змиє дощ, і дерево вдало перезимує. Не рекомендується використовувати як скріплювальні речовини такі матеріали як глина, коров’як, столярний клей, бо вони є нестійкими до впливу зовнішнього середовища і змиваються дощами вже восени.

Як білі пігменти добре використовувати такі речовини як крейда і каолін. Для отримання стійкого якісного розчину потрібно взяти дві частини сполучної речовини та одну частину білого пігменту, речовини спочатку перемішують між собою, а далі додають воду, щоб вийшов розчин, за консистенцією наближений до звичайної фарби. Так само для побілки можна застосовувати такий традиційний засіб, як гашене вапно. Але білити просто вапном доведеться стовбур двічі, для забезпечення потрібної товщини покриття.

Известь для побелки деревьев

Можна також приготувати розчин на основі вапна і самостійно: на 10 літрову ємність береться 2-3 кг гашеного вапна або крейди, 80 г казеїнового клею, 450 г мідного купоросу, розчиненого в гарячій воді, і вода, щоб розчин став як густа сметана. Такий розчин добре захистить кору дерева від шкідників і хвороб завдяки купоросу, і його не змиє дощ, та й дерево після такої побілки матиме чистий і свіжий вигляд. Побілка таким розчином рекомендується восени та у квітні.

Побілка дерев восени

Осіння побілка дуже важлива для дерева. Найкращий час для цієї процедури — пізня осінь, жовтень-листопад, після листопаду, за температури повітря 2-3°С. Побілка штамбів і скелетних гілок у цей період сприяє захисту дерев від ушкоджень під час різких перепадів температури в зимовий період і ранньою весною, а також захистить дерева від обмерзання, небезпечного для теплолюбних культур.

Відео: Осіння побілка дерев

Побілка дерев навесні

Весняну побілку проводять після танення снігу, в березні-квітні, в період до розпускання листя і прогріву землі, пізніше проводити побілку немає сенсу — прокинуться шкідники, які зимують у ґрунті. Побілка відлякає їх, а також знищить шкідників, які вже зимують у тріщинах кори.

Перед тим як нанести побілку штамби і основи скелетних гілок слід очистити від мертвої кори, моху і лишайника, це робиться за допомогою скребка або дротяної щітки. Перед цією процедурою потрібно розстелити під деревом брезент або плівку, а все очищення після зібрати і спалити. Якщо з необережності Ви поранили стовбур або гілки, то необхідно замазати рани садовим варом.

Відео: Весняна побілка дерев

Після того як стовбур і скелетні гілки приведені до ладу, можна і білити. Для побілки використовують пензель, його розмір підбирають залежно від товщини стовбура. Роботу потрібно проводити тільки в суху погоду.

Відео: Як проводити побілку дерев

Побелка деревьев