Як і коли збирати полуницю

клубника

клубника

Для збирання садової полуниці потрібні не лише зручний одяг і працьовитість, але й певні знання. Коли та як правильно збирати врожай цієї смачної ягоди? Питання, коли збирати полуницю, напевно здивує багатьох садівників. Коли дозріла, тоді й збирають. Але щоб отримати дійсно якісний врожай, варто знати, що й у цій нескладній справі є свої нюанси.

Коли збирати полуницю?

У кожного сорту полуниці свої терміни дозрівання, і кожен з них слід збирати вчасно. Але як визначити цей час? Все залежить від умов місцевості та погоди в поточний сезон. Тому, щоб не запізнитися, варто орієнтуватися на стан дозріваючих зав’язей.
клубника

Ягідка полуниці вважається дозрілою, коли вона повністю почервоніла (не залишилося зелених кінчиків), але добре утримує форму та ще не стала м’якою. Коли настає сезон дозрівання полуниці, збирати її потрібно регулярно: через день, а якщо грядок багато або стоїть спекотна погода — щоденно. Не залишайте врожай без уваги, адже ця чудова ягода плодоносить дуже недовго.

Як правильно збирати полуницю?

  1. Щоб полуниця (садова суниця) довго зберігалась, збирати її потрібно разом з плодоніжкою. Якщо ви хочете провести процедуру якомога аккуратніше, варто скористатися ножицями. Зріз достатньо зробити практично біля самої ягоди, але можна залишити й довгий хвостику (іноді це навіть зручно). Користь від такого способу збору колосальна: плоди залишаються сухими і тривалий час не псуються.
  2. Щоб не робити подвійну роботу і зайвий раз не перекладати ягоди полуниці з одного посуду в інший, сортувати врожай можна одразу під час збору. Існують 3 критерії сортування: велика ягода, мала та неякісна, але ще придатна для їжі або заморозки.
  3. Складати врожай полуниці потрібно в плоскі контейнери (наприклад, дерев’яні або картонні ящики) не більше ніж у 2-3 шари. Відра та бідони для цього не підходять. По-перше, в них немає отворів для вентиляції, а по-друге, в них полуниця мнеться і швидко виділяє сік. Такі ягоди в подальшому підходять тільки для заморозки.
  4. Ягоди садової земляники дуже легко травмувати. Тому пісок і сміття, яке може прилипнути до них, варто видаляти за допомогою невеликих щіточок шириною до 2 см. Якщо намагатися очистити полуницю руками, можна пошкодити ягоди.

Поради фахівців

  • Мульча допоможе захистити грядки з полуницею не тільки від зимових холодів, але й від забруднення ягід. Чисті плоди менш піддаються гниттю.
  • У жарку погоду полуницю, яка ще не розпочала плодоношення, варто накривати тентом. Така «накидка» захистить зав’язі від перегріву. Без тента полуниця може вирости малою і несмачною.
  • Ягоди, непридатні для споживання в їжу, варто збирати в окремий посуд і відправляти в компост.
  • Якщо збирати полуницю в дощову погоду, то врожай слід розкладати тонким шаром в прохолодному місці, щоб дати йому просохнути. Тільки після цього ягоди можна складати в контейнери.

Як продовжити термін зберігання ягід полуниці — корисні поради

Оскільки насолодитися свіжою полуницею ми можемо недовго, важливо знати, як продовжити термін її зберігання в свіжому вигляді.
клубника

Не мийте полуницю. Полуниця дуже добре вбирає в себе вологу. А чим більше води вона вбере, тим швидше почне псуватися (особливо при зберіганні в холодильнику). Садову землянику варто мити тільки перед відправкою в морозильник. При зберіганні в холодильнику робити це рекомендується безпосередньо перед споживанням ягід.

Відокремлюйте пліснявілі ягоди. Пліснява поширюється дуже швидко. Іноді достатньо однієї хворої ягідки, щоб втратити більшу частину врожаю полуниці. Тому якщо вам потрапляються пліснявілі зразки, видаляйте їх негайно.

клубника

Не зберігайте полуницю в пластикових упаковках. Пластикові контейнери не дозволяють повітрю проникати до ягід, і вони швидко починають псуватися. Здається, що зібрати і зберегти полуницю — не така складна справа. Але навіть у цьому є своя методика, яка впливає на якість врожаю. Дотримуйтесь наших порад, і у вас обов’язково вийде продовжити «полуничний сезон».

Відео: Як правильно збирати полуницю

Про вирощування полуниці в мішках дізнаєтесь з нашої статті.