Вирощуємо огірки за допомогою сітки

сетка для огурцов

Шпалерна сітка полегшує вирощування огірків

Огірок, окультурена рослина на кшталт ліани, у своєму зростанні прагне завоювати оперативний простір для розширення площі листового покриття і до максимального поглинання сонячного світла. І цьому її прагненню покликана посприяти сітка для огірків, або як її ще називають, шпалерна сітка для огірків.

Використання сітки для огірків

При її використанні, огірковий кущ формується не так, як при зростанні на землі. Кущ приймає форму, що сприяє кращому розвитку як самого куща, так і плодів огірка з відповідним збільшенням їхньої кількості. Використовувати сітку для огірків можна і в теплиці, і на відкритих ґрунтах.

Без сумнівів, що в теплиці без неї і зовсім не обійтися, якщо натомість не використовувати шпагат, що за всіма наявними показниками врожайності менш ефективно, оскільки не забезпечує огіркові кущі тими можливостями, що є у сітки. У теплиці шпалерній сітці уготовано належне її внеску в урожайність цієї культури місце.

Переваги використання шпалерної сітки для вирощування огірків як у теплиці, так і на відкритому ґрунті:

• огірковий кущ не стелиться по землі;
  • після підв’язки рослинам надається форма росту, що не затінює одна одну;
  • збільшення врожайності внаслідок кращого доступу до сонячного світла і тепла;
  • плоди після підв’язки не брудняться, як при зіткненні із землею;
  • зручність у відстеженні росту плодів до необхідного розміру;
  • плоди після підв’язки рівномірно і в належному обсязі освітлюються сонячними променями;
  • зручність при зборі врожаю.

Огурцы на сетке шпалерной

Із сітки зручно збирати врожай

Встановлення конструкцій

Встановити сітку для вирощування огірків на дачній ділянці або в теплиці досить просто, і все це можна зробити своїми руками. Якщо ви зібралися споруджувати конструкцію своїми руками, переконайтеся, щоб несучі елементи, до яких буде проводитися кріплення сітки для вирощування огірків, відповідали погонній відстані придбаної вами шпалерної сітки.

Створювана своїми руками конструкція з натягнутою на неї сіткою для вирощування огірків повинна мати П-подібну форму. Конструкції, що затінюють одна одну, є досить поширеною помилкою під час їхнього встановлення. Для запобігання цьому відміряємо оптимальну одна від одної відстань на відкритому ґрунті в місцях, призначених для встановлення конструкцій.

І не забуваємо зважати на рух сонячного світла впродовж усього світлового дня. Стежимо, щоб інша садова культура, якщо планується вирощування огірків не в теплиці, а на городі, також не потрапляла в поле затінення встановлюваних конструкцій.

Затіняюча конструкція може використовуватися для встановлення на відкритому ґрунті поблизу грядок з культурою, яка не залежить у своєму розвитку від необхідності в постійному сонячному світлі. Можливе скріплення двох таких конструкцій у їхньому узголів’ї на кшталт намету, що додасть сторонам кут нахилу.

Сторони такої споруди, що затінюють одна іншу, неминучий наслідок, якщо не встановити таку конструкцію точно за ходом сонця.

Для спорудження конструкцій своїми руками вам знадобляться:

• дерев’яні рейки або металеві трубки (куточки) з отворами для кріплення;
  • шурупи або болти для кріплення конструкції;
  • викрутка або плоскогубці;
  • молоток для вбивання конструкції в ґрунт або лопата для її вкопування;
  • дріт або джгут для прикріплення сітки для огірків до конструкцій;

Установка сетки для огурцов

Сітку можна натягнути на дерев’яну або металеву конструкцію

Кріплення пагонів огірків до конструкцій

Після того як пагони огірків наберуть у зрості близько 15 см необхідно починати кріпити верхні пелюстки до нижньої лінії сітки своїми руками. Не слід очікувати того, що огірки самостійно почнуть пробиратися вгору. Їм необхідний постійний нагляд і підв’язка.

І нагляд не тільки за допомогою візуального спостереження, а й проробляючи всю роботу своїми руками. Необхідно пам’ятати, що рослинність, яка затінює одна одну, погано позначається на розвитку культури. Потрібно направляти кожен етап її вирощування, за допомогою підв’язки паростків до осередків у правильному напрямку.

Кожен етап вирощування має супроводжуватися спрямуванням паростків огіркових кущів у потрібному напрямку до комірок і їх підв’язки. Огірки на сітці це як діти під наглядом дбайливих батьків.

Відео: Вирощуємо огірки на сітці