Як виростити моркву на підвіконні

вирощуємо моркву на підвіконні

Сорта моркови для выращивания на подоконнике

Сорти моркви для вирощування на підвіконні

У квартирних умовах вирощують не тільки пряні трави, зелений салат, цибулю на перо, а й інші овочеві культури, наприклад, морквину.

Сорти моркви для вирощування на підвіконні (балконі)

Звичайно, навіть якщо знати, як виростити моркву на підвіконні, неможливо отримати багато коренеплодів, як на городі, через малий простір квартири. Вирощування морквяних коренеплодів у домашніх умовах практикується більше для задоволення і для дітей, з використанням дрібних сортів культури. Перед тим, як на балконі виростити моркву, обираємо відповідні сорти — вони мають бути ранніми і недовгими — не більше 15 см, адже контейнери не дуже глибокі.

Ідеальні сорти міні-моркви для домашнього вирощування

Каротель

Ранній сорт, що дозріває через 3,5 місяці після сходів і дає яскраво-руді солодкі плоди довжиною близько 10-12 см і масою приблизно 100 г. «Каротель» не уражається шкідниками, не боїться вірусів, не загниває і не розтріскується.

Каракас

Один з найкращих міні-сортів для кімнатних городників, які бажають знати, як виростити моркву на балконі або підвіконні. Урожай складається з рівних солодких плодів, що досягають не більше 10 см і не важчі за 100 г.

Мини морковь

Марлінка

Ця морква виведена на основі знаменитої «Шантане». На виході виходять конічні плоди розміром не більше 10 см і вагою до 120 г, гладкі та яскраво-помаранчеві. Термін дозрівання коренеплодів «Марлінки» в середньому становить 3 місяці від сходів.

Внучка

Свіжий сорт дрібної круглої морквини зі щільною соковитою м’якоттю. Діти обожнюють ці крихітні рівні плоди з яскравим забарвленням, діаметром не більше 5 см і масою близько 50 г. Коренеплоди «Внучки» дозрівають за 80-90 діб.

Рондо

Солодкі плоди, насичені каротином та іншими цінними речовинами. Діаметр яскраво-рудих, трохи червонуватих морквин не перевищує 5 см, маса — 40 г. Сорт дозріває за 85 днів з моменту появи паростків.

Полярна журавлина

Ще одна кругла яскраво-помаранчева морквина з соковитою м’якоттю, багатою на каротин і цукри, що не перевищує 5 см у діаметрі і маси 50 г. Цей сорт настільки скоростиглий, що дозріває за 65 діб!

Оленка

Сорт, що дозріває за 100 діб від дня появи сходів. Відрізняється яскравим помаранчевим забарвленням і конусоподібною формою, виростає до 14 см і досягає маси близько 300 г. Плоди соковиті та хрусткі.

Мини морковь с толстым корнеплодом

Хібінська парникова

Дозріває за 90-96 днів і дає врожай дрібних помаранчевих коренеплодів масою не більше 32 г.

Мінікор

Термін дозрівання становить 80-90 діб. Помаранчеві подовжені плоди досягають 15 см і маси до 100 г. Багато міні-сортів моркви дають змогу отримувати врожай дрібних солодких коренеплодів уже за 3,5 місяці після посіву: при зимовому або ранньому весняному посіві збір врожаю припаде на ту пору, коли починається висів морквяного насіння в городах.

Як виростити моркву на балконі або підвіконні

Якщо посадити морквину вдома в жовтні або листопаді, не варто чекати ранніх урожаїв: вона буде рости дуже повільно, як озима. При посіві в січні або лютому сіянцям необхідне додаткове освітлення. Краще висівати моркву в березні, коли достатньо світла.

Как сеять морковь на подоконнике (балконе)

Як сіяти моркву на підвіконні (балконі)

Як сіяти моркву в домашніх умовах

Для вирощування моркви на підвіконні підійдуть непрозорі контейнери глибиною не менше 15 см, які необхідно тримати на південних вікнах. Якщо таких немає, доведеться додатково підсвічувати сіянці. Перед тим, як виростити моркву на підвіконні, висіваємо насінинки в контейнери за такою технологією:

• Наповнюємо ємності (в них обов’язково мають бути дренажні отвори) пухким ґрунтом, змішавши його на третину з піском. Такий ґрунт добре вбирає вологу і дихає, а коренеплодам треба багато вологи і кисню.
  • Робимо борозенки глибиною 1-1,5 см.
  • Висіваємо морквину з розрахунку 10-11 насінин на 15 см². Згодом густуваті сходи можна прорідити: відстань між рослинами не має бути меншою за 4 см.

Как сеять морковь на подоконнике

Присипаємо насіннєвий матеріал землею і обережно поливаємо, інакше розмиємо.

Як доглядати за морквою на підвіконні (балконі)

Перед тим, як на балконі виростити моркву, забезпечуємо їй відповідний догляд:

• Полив. Морква в контейнерах потребує частішого поливу, ніж на городі, адже в обмежених ємностях вона випаровується і споживається швидше. Щоб утримати вологу в землі довше, мульчуємо ґрунт покривним матеріалом або іншим відповідним способом.
  • Температурний режим. Для нормального росту морквини необхідна температура 20-24 градуси. При холодних підвіконнях контейнери необхідно підігрівати знизу, але не допускати перегріву.
  • Розпушування. Якщо використовується мульча, земля розпушування не потребує, якщо її немає, регулярно рихлимо ґрунт, не допускаючи утворення кірки.
  • Підживлення. Регулярно підживлюємо посадки мінеральними добривами за інструкцією на упаковці, у вегетаційний період вносимо азотне підживлення, але без фанатизму: надлишок азоту призведе до нарощування розкішного бадилля, а не коренеплодів.
  • Забезпечуємо морквяним сіянцям хороше освітлення, головне, щоб сонце не обпалювало бадилля.

Уход и выращивание моркови на подоконнике

Тепер ясно, як виростити моркву на підвіконні або балконі з насіння у звичайних розсадних контейнерах. До речі, морквину можна вирощувати в домашніх умовах з трьох сантиметрових верхівок коренеплодів, посаджених у ящики так, щоб виднілися кінчики. Перше бадилля і корінці з’являться через 2 тижні.

Відео: вирощування моркви в домашніх умовах у контейнерах, горщиках і тазиках

Нагадаємо, в попередньому матеріалі ми писали про самий великий сорт моркви.