Пересадка фіалок у домашніх умовах — коли краще і як правильно?

peresadka-fialki

Пересадка фіалок у домашніх умовах — процедура необхідна, особливо якщо вашою метою є отримання пишного цвітіння. Фахівці рекомендують пересаджувати фіалки один раз на рік.

Пересадження цих рослин мало чим відрізняється від інших і, тим не менш, є деякі особливості, що і є темою сьогоднішньої статті.

Найкращий час для пересадження фіалок

У квітникаря-початківця, який робить перші кроки у справі вирощування цих рослин, виникає цілком резонне запитання, коли пересаджувати фіалки кімнатні? Найкращим часом для пересадки фіалок буде початок весни, починаючи з кінця лютого.

День у цю пору року збільшується, отже, підвищується ймовірність приживлюваності й адаптації сенполії до нових умов. Забезпечуючи додаткове підсвічування, пересаджувати рослини можна восени і взимку.

А ось у літню пору цього робити не рекомендується, оскільки фіалки погано приживаються і можуть пропасти. Виняток становитиме «запізніле» літо, у такому разі можливе пересаджування фіалок у травні — на початку червня.

Багато хто задається питанням, як пересаджувати фіалку після покупки? Поспішати в даному випадку не варто, тому що рослина має адаптуватися до нових умов протягом декількох місяців, до того ж у ґрунті є всі корисні поживні речовини для росту і розвитку на початкових етапах.

Пересадка фіалок під час цвітіння, з моменту утворення бутонів, небажана. Пересаджувати квітучі сенполії можна тільки в крайньому випадку, якщо рослина починає пропадати від закисання ґрунту або була атакована шкідниками.

Про необхідність цієї операції свідчить наявність білого нальоту, що утворився на поверхні ґрунту. Подібне утворення відбувається від надлишку поживних речовин і поганого надходження кисню.

За нестачі площі, рослина обплітає земляну грудку своїм корінням, у чому можна переконатися в момент пересадки.

Підготовка до пересадки

У день пересадки сенполії ґрунт має залишатися помірно вологим. Пересадка з пересушеного або рідкого ґрунту позначиться негативно на кореневій системі, оскільки вона травмується.

Виняток становитиме пересаджування старих фіалок, де ґрунт має зберігатися більш сухим. Також стежте, щоб листя рослини не намокло.

kogda-i-kak-mozhno-peresazhivat-fialki-v-domashnih-usloviyah
Пересадка фіалок

Підготуйте горщики. Краще використовувати нові ємності. Не рідко сольовий наліт, що утворюється на старих горщиках, завдає рослинам шкоди. Перевагу віддавайте виробам із пластику.

У керамічних і глиняних горщиках ґрунт висихає набагато швидше, а листочки, розташовані в нижній частині рослини, гинуть від зіткнення із земляною поверхнею.

Надалі, здійснюючи чергове пересадження, вибирайте горщик більший за діаметром, але втричі менший за діаметр сенполії. Ґрунтова суміш — легка і повітропроникна. Склад ґрунту для сенполій містить вермикуліт, перліт, кокосове волокно, лісову землю.

Безумовно, простіше придбати ґрунтову суміш «Сенполія» і додати вермикуліт залежно від подальшого типу поливу: ґнотовий полив — 1:1, через піддон або зверху — 2:1. Ґрунт ретельно перемішується.

Камінчики, гілочки та інше сміття видаляються. Воду під час підготовки ґрунту не додавайте, щоб не отримати грудковий бруд. Вибираючи дренаж, враховуйте, що мох сфагнум або керамзит буде ідеальним підходящим варіантом для рослин.

Способи пересаджування фіалок

Пересаджують фіалку трьома способами:

• з повною заміною ґрунту;
  • з частковою заміною ґрунту;
  • методом перевалки.

Пересадка з повною заміною ґрунту застосовується, переважно, якщо ґрунт закис. Відбувається оновлення ґрунту й очищення кореневої системи. У цьому випадку можна пересаджувати фіалку під час цвітіння, попередньо видаливши квітконоси, таким чином, рослинка відновить сили набагато швидше.

Акуратно витягніть фіалку з горщика, струсіть ґрунт. Коріння фіалки ретельно огляньте, потім гострим ножем видаліть усе сухе і загниле. Вугільним порошком обробіть зрізи. Приберіть усі квітконоси, сухе листя.

Якщо довелося видалити багато коренів, горщик використовуйте меншого діаметра, ніж був. На дно ємності покладіть дренаж тонким шаром, насипте підготовлений ґрунт. Розподіліть коріння фіалки на поверхні, досипте ґрунтову суміш до рівня нижніх листочків.

Полийте рослину наступного дня, досипте ґрунт, що просів.

peresadka-fialok
Правильная пересадка фиалок

З частковою заміною ґрунту проходить пересадка, яку проводять щорічно. Відбувається оновлення ґрунту, що дасть змогу здійснити безболісне пересадження рослини, яка підросла, у горщик більшого діаметра.

Рослину витягніть, частину землі, що легко обсипається, видаліть, залишаючи невелику грудку, пересадіть у ємкість із підготовленим дренажем і невеликою кількістю ґрунту на дні. Простір, що утворився навколо рослини, заповніть ґрунтом за допомогою лопатки або чайної ложки.

Метод перевалки застосуємо в екстрених випадках необхідності пересадження рослин у період цвітіння або, якщо молода рослина розрослася, і нинішній горщик став просто тісний. Використовуючи цей метод можна пересадити фіалку в інший горщик, для цього в нову ємність покладіть дренаж і невелику кількість ґрунту.

Ємність із рослиною поставте в центр підготовленого горщика більшого діаметра. Заповніть щілину, що утворилася між ємностями, ґрунтом. Старий горщик дістаньте, фіалку із земляною грудкою акуратно витягніть і помістіть у підготовлений поглиблений отвір.

Поверхні ґрунту старого і нового мають бути на одному рівні. Ось і вся суть перевалки. Тепер кілька слів про те, як розсадити фіалку З нижнім листям, акуратно відокремте молоді розетки.

Горщики невеликого діаметру наповніть дренажем і ґрунтом, зробіть поглиблення в центрі і посадіть відросток, ущільнюючи ґрунт навколо нього. Власне, пересадження діток фіалок практично нічим не відрізняється від звичайного пересадження фіалок із заміною ґрунту.

Посадка і пересадка фіалок : відео