Як обробити моркву гасом від бур’янів

обробка моркви від бур'янів

Как правильно обработать морковь керосином

Мало того, що морквяне насіння довго проростає: поки воно проклюнеться, грядки встигають обрости густим килимом з першої бур’янистої трави. Вона позбавляє юні сіянці цінної вологи і поживних речовин і не дозволяє прополоти гряди звичайним шляхом: знадобиться обробка моркви гасом від бур’янів. Не кожен городник вдається до цього методу, побоюючись, що гасовий душ спалить ніжні саджанці й отруїть ґрунт: дізнаємося, чи так це насправді.

Як обробити моркву гасом від бур’янів

Чим корисний гас для моркви

Звичайні гербіциди часто приносять більше шкоди, ніж користі: так, вони видаляють бур’яни, але іноді разом із корисними культурами, отруюючи ґрунт і перетворюючи його на випалену пустелю. Таке трапляється, якщо перестаратися з концентрацією засобу. Гербіциди — хімікати, частина яких, потрапляючи в ґрунт, накопичується в овочевих культурах.

Гас шкоди моркві та ґрунту не завдає: позбавляючи їх бур’янів, він не дає змоги розмножуватися шкідливим комахам, і не проникає в овочі. Обробка моркви від бур’янів гасом призводить до того, що бур’яни швидко слабшають і гинуть, а юні тендітні тендітні морквяні сіянці починають активно рости і міцніти.

Головні переваги гасу

• Швидко знищує бур’ян.
  • Не пошкоджує морквяні паростки.
  • Не проникає в ґрунт, оскільки швидко випаровується на відкритому повітрі.
  • Відлякує морквяну мушку.
  • Простий у застосуванні.
  • Доступний за ціною будь-якому городникові.

Обприскування моркви гасом у розумних пропорціях оберігає моркву від виривання. Якщо полоти крихітні паростки звичайним методом, разом з бур’янами вириваються і морквяні сіянці, які не встигли добре вкоренитися. У підсумку пропадає частина потенційного врожаю. Щоб уникнути втрат, краще дізнатися, як прополоти моркву за допомогою гасу, і впровадити цей спосіб на власній ділянці.

Делікатна «прополка» збереже слабенькі паростки, які незабаром перетворяться на повноцінні рослини.

Как обработать морковь керосином от сорняков

Прополка гряд гасом

Застосовувати гас для усунення бур’яну можна, коли на морквяних рослинах з’явиться 3 листочки.

Для обприскування квадратного метра посадок потрібно 100 г чистого гасу.

Заливаємо його в розпилювач і обробляємо грядки, не пропускаючи ні сантиметра землі. Через пару тижнів процедуру можна повторити — бур’яни зникнуть без сліду. Не варто розводити народний гербіцид водою. Обприскування моркви гасом у різних пропорціях з водою не приведе до бажаного результату: трава знищиться частково або зовсім не постраждає.

При використанні чистого продукту бур’яни почнуть в’янути вже через три доби. Особливо добре використовувати його проти мокриці — ніжної трави з міцними корінцями і високою життєстійкістю.

Увага: через 2 тижні після обробки корисно полити морквину підсоленою водою — у коренеплодах утворюється більше цукрів.

Перед тим, як прополоти моркву за допомогою гасу, обираємо погожі дні: дощу не повинно бути ні в день обробки, ні в найближчі 24 години, інакше не вийде належного ефекту. Після загибелі бур’янів прибираємо їх із грядок і розпушуємо землю в міжряддях. Чистий гас, застосовуваний для обробки посадок, не отруює майбутній продукт, оскільки швидко випаровується і не проникає в кореневу систему моркви.

Как правильно обработать морковь керосином

Дізнавшись, як правильно обробити моркву гасом від бур’янів, городникові більше не доведеться займатися нудним і частим мульчуванням грядок: бур’ян, що з’являється рідко, легко буде прибирати вручну. Поряд з нею з гряд зникнуть яйця і личинки шкідливих комах, посіви не уразяться морквяною мушкою.

Тепер зрозуміло, в чому полягає обробка моркви гасом від бур’янів, і коли її потрібно проводити. Головне, не застосовувати гасовий гербіцид для прополювання інших овочевих культур (крім кропу): він залишає в цілості тільки морквяні та кропові сходи.

Відео: Прополка моркви гасом від бур’янів