Коли збирають волоські горіхи

орех

Волоський горіх є лідером серед усіх горіхів, тому що він найбільш затребуваний, має масу корисних якостей, він багатий на вітаміни, білки і мінеральні речовини. Вони чудово підходять для вегетаріанців і веганів, оскільки горіх є сильним антиоксидантом, має загоювальну та протизапальну дії, підвищує потенцію, а також є прекрасним джерелом йоду. Щоб отримувати всі необхідні речовини, що містяться в горісі, дорослому потрібно з’їдати 10 горіхів, а для дитини буде достатньо 6 штук на день.

Коли знімають урожай волоських горіхів?

Дерево волоського горіха в середньому живе 400 років. Одне таке дерево може дати від 100 до 300 кілограмів горіхів. Їхні плоди можуть вирости у формі кола, овалу або яйця, все залежить від сорту горіха.

Його шкаралупа, в початкові періоди дозрівання, має зелений колір, далі, дозріваючи, темніє і тріскається. Вона має бути гладенькою з дрібними або великими зморшками та мати численні комірки.

Волоський горіх дуже любить тепло, тому дозріває все літо за великої кількості сонячних променів і високих температур. Повністю дозріває він до осені, а саме до вересня-жовтня, тоді й потрібно починати збір урожаю волоських горіхів.

Як визначити стиглість плодів?

Якщо горіх повністю дозрів і готовий до вживання, то він сам падає з дерева, полегшуючи збір. Це дуже зручно, тому що, найчастіше, дерево може досягати до 35-ти метрів у висоту. Не тільки падіння плоду є ознакою його стиглості.

Хорошим орієнтиром служить шкаралупа, вона може бути зеленою, але розколотою. Збирати горіхи при цьому варто в рукавичках, щоб на руках не залишалися темні стійкі плями. Шкірка може повністю не розкритися, тоді звільняйте плоди за допомогою ножа.

Так само дієвим методом є проста вода. Для цього горіхи потрібно помістити в посудину з водою і трохи почекати. Плоди залишаться на дні, а шкірка спливе. Волоські горіхи корисні для всіх без винятку, особливо ефективні вони для людей похилого віку, які страждають на атеросклероз, оскільки плоди насичені оліями.

Так само волоські горіхи необхідно вживати людям, які відчувають сильні фізичні навантаження.

Расколотая скорлупа грецкого ореха служит признаком готовности ореха к уборке
Розколота шкаралупа волоського горіха слугує ознакою готовності горіха до збирання

Як зберігати волоський горіх?

Після збору врожаю, горіхи потрібно розстелити на тканині тонким шаром і просушити, при цьому необхідно час від часу їх перевертати. Подальше зберігання має здійснюватися в прохолодному, але сухому приміщенні. Для цього ідеально підійде горище.

Горіхи можна зберігати не один рік, щоб зберегти свіжість плодів протягом 2-3 років, скористайтеся таким рецептом. Закип’ятіть воду, підсоліть її, далі покладіть туди горіхи й залиште на 7-8 годин, після чого просушіть і покладіть у затишне сухе місце.

Якщо під час зберігання було порушено умови і плоди висохли, їх можна «реанімувати». Для цього скористайтеся попереднім рецептом, тільки плоди вимочуйте протягом 6 днів. Пам’ятайте, щоб урожай горіхів був гарним і повноцінним, своєчасно удобрюйте та підживлюйте дерева якісними органічними добривами.

Коли збирати зелені волоські горіхи в молочній стадії?

Незрілі зелені волоські горіхи дуже добре підходять для заготовок, тому що мають масу корисних властивостей, наприклад, він містить у собі величезну кількість вітаміну C. У кожному плоді міститься в 50 разів більше вітаміну C, ніж в апельсині і в 8 разів більше, ніж у чорній смородині.

Вони, в цей період, мають м’яке, драглисте, не затверділе ядро і соковиту, міцну шкаралупу, яка легко ріжеться ножем.

Грецкий орех молочной спелости
Волоський горіх молочної стиглості

Збирати такі плоди на початку липня, напередодні 7 липня — свята Івана Купала. Саме тоді горіх досягає піку своїх корисних властивостей і речовин. Як же зрозуміти, що горіх готовий до заготівлі?

Візьміть плід і спробуйте проколоти його голкою, якщо з проколу рясно витікає сік, значить плід готовий. Зберіть достатню кількість горіхів, промийте і висушіть їх, далі наріжте скибочками або кубиками і розкладіть по банках, присипаючи цукром, дотримуючись пропорції: 1:2.

Отриману рідину злийте і використовуйте для лікування кишківника, додаючи її в напої. Зазначимо, що не тільки плоди горіхового дерева можуть принести користь, хорошими властивостями також володіють листя і навколоплідники.

Відвари з них чудово борються зі шлунково-кишковими, шкірними та різними жіночими захворюваннями. Вони славляться своїми загоювальними та протизапальними властивостями і чудово допомагають у разі виразки, акне, ангіни, обморожень, кровотеч і порушення менструального циклу.

Як зібрати горіх по нерівній поверхні: Відео