Різновиди квітки гортензії

гортензия

гортензия

Гортензія деревоподібна

Серед безлічі красивоквітучих чагарників — гортензія, звісно, є одним із найдекоративніших. Її красиві суцвіття різноманітні за кольором і формою. Великі й розкішні вони прикрашають сад до пізньої осені. Недарма чагарник названий жіночим ім’ям, ймовірно, на честь якоїсь прекрасної дами. Латинська ж назва — гідрангея перекладається, як «посудина з водою». Рослина дуже любить воду, це треба врахувати при її вирощуванні. Садівники ж люблять гортензію не тільки за її красиві квіти, а також за невибагливість і рясне цвітіння.

Види гортензій

Гортензія деревоподібна

Зараз майже в кожному саду росте гортензія деревоподібна (Hydrangea arborescens). Цвіте вона з липня до пізньої осені. Білі шапки її суцвіть восени стають зеленими. Дуже прикро, але поступово, під дією дощів вони покриваються іржавими плямами. Тож, якщо є бажання засушити гортензію, щоб використати її в зимовому букеті або для аранжування, зрізати її треба білою або зеленою, поки вона ще не вкрилася плямами, і підвісити сушитися голівками донизу.

гортензия древовидная

Квітка гортензії деревоподібної

Висота кущів гортензії деревоподібної сягає двох метрів. Вона дуже активно росте і в ширину, досягаючи півтора метра у віці 5 років. На одному місці може рости до 20 років.

Дуже ціную цю гортензію за її невибагливість, витривалість і зимостійкість. Вона є найбільш зимостійкою з усіх видів гортензій. Посадив і жодних проблем! Звичайно, як і з кожною рослиною, якщо хочеш отримати гарний, пишний кущ з великими суцвіттями, треба трохи попрацювати (про це в наступній статті), але, повірте, догляд за нею мінімальний.

Гортензія волотиста

У гортензії волотистої (Hydrangea paniculata) красиві, великі суцвіття у формі конічних волотей. Вони можуть досягати 30 см у довжину. Спочатку вони зеленуваті або блідо-кремові, потім білі, до осені рожевіють, а потім стають темно-рожевими, навіть пурпуровими.

Гортензію волотисту вперше я побачила років 30-35 тому біля входу на станцію метро Жовтнева, проїжджаючи проїздом у Москві. Якась бабулька продавала зрізані гілки гортензії. Це було якесь диво! Я ніколи не бачила і не підозрювала, що таке існує. Хіба в ті роки був такий асортимент рослин, як зараз!? Я колами ходила навколо цієї краси, не в силах піти, але купити її можна було тільки для букета…

гортензия метельчатая

Гортензія волотиста

Волотиста гортензія дуже зимостійка, але її не варто садити на протязі.

Листя гортензії волотистої відрізняється від великого, м’якого, округлого листя деревовидної гортензії. Воно більш жорстке, подовженої еліптичної форми, а пагони червонувато-бурого кольору на відміну від зелених пагонів деревовидної гортензії. Кущі високі, досягають 2-х і більше метрів, стебла добре тримають форму, а під час цвітіння з літа до пізньої осені кущі вкриваються гарними суцвіттями і мають приголомшливо декоративний вигляд. До того ж рослина швидко росте, вона невибаглива, довговічна і зимостійка. Обидва види цих гортензій, як деревоподібна, так і волотиста, цвітуть на пагонах поточного року, тому їх не треба вкривати на зиму.

Гортензія великолиста

Дивовижно красиві квітки у гортензії великолисткової (Hydrangea macrophylla), її ще називають садовою. Кущі в основному невеликі округлої форми, компактні. Листя велике яскраво-зелене. Квіти від білих і рожевих до бордових. Якщо ви хочете мати у своєму саду гортензію блакитного або синього кольору, треба трошки постаратися. Змінити своє забарвлення на блакитне можуть тільки рожеві гортензії, на відміну від білих, які ніколи не змінюють свій колір. Щоб пофарбувати квітки рожевої гортензії в блакитний колір щотижня, в крайньому разі, раз на два тижні протягом усього сезону, треба поливати кущі водою, до якої додано алюмо-калійний галун (30-50гр. на 10л води). Галун можна купити в аптеках.

гортензия крупнолистая

Гортензія великолиста

Крупнолисті гортензії, як правило, за деяким винятком, цвітуть на пагонах минулого року. Щоб вони зацвіли, треба забезпечити збереження верхніх бруньок. Тому пагони треба зберегти взимку, дуже ретельно вкривши кущ на зиму і обережно та поступово знімати укриття навесні. З цією неженкою треба неабияк повозитися, щоб наступного року знову милуватися її прекрасним цвітінням.

Блакитне забарвлення на наступний рік не збережеться, якщо рослину не будете знову поливати галуном. Не вірю в те, що необхідний ефект може дати закопування в землю алюмінієвих і залізних предметів. Скільки ж доведеться чекати бажаного забарвлення?

Гортензія черешкова

Гортензія черешкова (Hydrangea petiolaris) — це чагарник-ліана. Її ще називають плетистою, плетистою, лазаючою. Своїм повітряним корінням-присосками вона чіпляється за опору, стіни будівель, стовбури дерев, підпірні стінки. Оскільки у гортензії є повітряне коріння, краще, якщо опора буде з дерева, цегли або каменю. Згодом, виростаючи, вона стає дуже великою і важкою, тому опора має бути дуже міцною і досить великою. Без опори гортензію можна вирощувати, як ґрунтопокривну рослину, вона буде стлатися по землі.

гортензия черенковая

Квітка гортензії черешкової

Молоді рослини гортензії перші роки ростуть і розвиваються дуже повільно. Цвісти вони починають тільки тоді, коли у них починає відростати велике листя. Поки листя дрібне, черешкова гортензія не цвіте.

Листя у черешкової гортензії темно-зелене, жорстке, блискуче, серцеподібне. Квітки білі, біло-рожеві, суцвіття являють собою пухкі щитки напівсферичної форми. Вони рясно покривають кущ знизу до верху. Ця дивовижно красива ліана може рости і в тіні, і в півтіні, потрібна тільки надійна опора. Звичайно, якщо гортензія захищена від північних вітрів і росте на сонячному місці, цвітіння її буде особливо рясним.

Застосування в дизайні саду

Важко уявити собі сад без гортензії, вона завжди буде найефектнішою його прикрасою. Де б ви її не посадили, в груповій або поодинокій посадці, в живоплоті або поруч з іншими красивоквітучими чагарниками, вона завжди «припаде до двору». Гортензія деревоподібна і крупнолиста має чудовий вигляд поруч з трояндами, хвойниками, клематисами і безліччю інших квітів. Гортензія волотиста має чудовий вигляд в одиночній посадці серед газону, а черешкова гортензія прикрасить стіну будинку, альтанки, госпблоку або огорожу з каменю.

Види і сорти гортензій: Відео

Як правильно обрізати гортензію дізнаєтеся з прочитавши нашу статтю.