Підживлення полуниці під час цвітіння і плодоношення

klubnika

Немає такої людини, яка б не любила полуницю — першу ягідку, якою нас балує літо. Але щоб отримати гарний урожай, за нею необхідно доглядати. А найголовніше — проводити підживлення і в період цвітіння, і під час плодоношення.

Перше підживлення (до цвітіння)

Проводять його навесні, коли у рослини з’являються перші молоді листочки. Можна використовувати ось такий склад: залити сухий курячий послід водою (1:10) і дати настоятися 3 доби. Після цього полийте кожен кущик, намагаючись не потрапляти на листочки.

Підживлення під час цвітіння

klubnika-v-tsvetu
Полуниця в цвітінні

У період формування ягід полуниці потрібна велика кількість калію. Саме тому в цей час буде особливо корисним внесення курячого посліду, золи або калійної селітри у вигляді настоїв.

Позакореневе підживлення

Відмінно себе зарекомендували позакореневі підживлення. Коли на кущиках масово з’явиться цвіт, то рекомендується провести обприскування плантації 0,02% розчином сірчанокислого цинку.

Проведене на початку цвітіння обприскування розчинами, багатими на мікроелементи, дасть змогу рослині набратися додаткових сил. Це неодмінно позначиться на майбутньому врожаї, адже ягідки вийдуть більшими. Для проведення підживлення на відро води потрібно додати дрібку борної кислоти.

klubnika
Підживлення полуниці

Можна також використовувати і повністю готові добрива, які призначені саме для садової полуниці. Проведення підживлення із застосуванням таких комплексних препаратів дасть змогу збільшити врожайність до 30%.

Можна використовувати такий склад:
сірчанокислий калій (2 грами);
— перманганат калію (2 грами);
— кислота борна (1 грам);
— комплексне добриво для полуниці.

Розведіть суміш у відрі води і ретельно обробіть кущики, приділяючи особливу увагу внутрішній стороні листочка. Річ у тім, що саме його нижня частина вбирає найбільшу кількість добрив.

Дріжджове підживлення в період цвітіння

Відносно недавно садівники відкрили для себе новий вид підживлення — звичайні дріжджі. Добриво універсальне і може використовуватися не тільки для полуниці.

Підгодовувати кущики можна два рази за весь сезон. Для приготування складу вам будуть потрібні:
свіжі пресовані дріжджі (1 кг);
— вода (5 літрів).

Просто розведіть дріжджі водою і залиште для настоювання. Перед проведенням підживлення візьміть 0,5 літра готового настою і знову розведіть його в 10 літрах води. Для кожного кущика цілком достатньо 0,5 літра добрива під корінь.

За бажання можна скористатися і швидкими сухими дріжджами. У цьому разі візьміть:
— сухі дріжджі (пакетик);
— цукровий пісок (2 великі ложки).

Змішайте цукор із дріжджами і залийте невеликою кількістю теплої води, щоб дріжджі почали працювати. Розведіть отриману суміш у відрі води і залиште на 2 години. Після цього полийте полуницю, додаючи на одну лійку по 0,5 літра добрива.

Підживлення в період плодоношення

pochemu-ne-cvetet-i-ne-plodonosit-klubnika-prichiny.1
Підживлення в період плодоношення

Не варто відмовлятися від підживлення і в період плодоношення полуниці. Як показує практика, особливо великими виходять лише перші ягідки. Другий і третій потік врожаю вже не такий гарний. Виправити подібну неприємність якраз і допоможуть підживлення. Звичайно, підгодовувати кущики чи ні, вирішувати тільки вам.

Можна використовувати такі склади:
компост (4 кг) розвести водою і полити рослини під корінь;
— сухий коров’як (3 кг) залити водою і дати настоятися кілька днів, потім полити кущики;
— розвести курячий послід у воді, дотримуючись пропорції 1:10, дати настоятися протягом 3 діб і полити рослини, не зачіпаючи листочків і ягід.

Корисні поради

Літнє підживлення полуниці в період цвітіння і плодоношення має важливе значення, якщо ви дійсно хочете отримати якісний урожай ягід.

Але при цьому важливо пам’ятати:
— Підживлення квітучої полуниці може бути проведено тільки один раз, будь-яким з обраних складів.
— Підживлення з використанням органіки дає змогу отримати не тільки якісний, а й абсолютно безпечний урожай. Адже ягідки не отримують ніякої «хімії».
— Будь-яке внесення добрив необхідно проводити по вологому ґрунту. В ідеалі після хорошого дощу або поливу.
— Якщо ви проводите звичайне підживлення, то намагайтеся, щоб розчин не потрапляв на ягоди і листя рослини.

Підживлення полуниці : відео