Гіацинти відцвіли, що далі з ними робити? Є відповідь!

гіацинт

Гиацинты

З недоліків — малий відсоток квітів доживає до осені. Вони просто розсихаються.

Що робити з гіацинтами, після того, як вони відцвіли? Багато хто воліє просто викинути рослину. Найчастіше так чинять з подарованими квітами або купленими в горщику, вже квітучими. Так зробити найпростіше, але якщо ви хочете зберегти гіацинти, вам допоможе ця стаття.

Гіацинт відцвів, що далі?

Спосіб 1. Потрібно залишити квітку доти, доки листя повністю не висохне. Після цього дістати цибулину із землі і помістити в дезінфікуючий розчин. Зберігайте рослину в цьому розчині до осені, потім висаджуйте. Гіацинти з цих цибулин зацвітуть не раніше, ніж через рік.

Спосіб 2. Після того, як гіацинт відцвів, потрібно зрізати його квітконос. Після цього витягніть квітку з горщика разом із землею і помістіть у більш об’ємний. Досипте ґрунту, щоб цибулина виглядала на 1/3 над землею, і акуратно перепушіть.

Тепер пересаджену рослину потрібно поставити в прохолодне місце, наприклад, на підвіконні або в заскленому балконі. Якщо ви все правильно зробили, незабаром гіацинт пустить молоді пагони, з’явиться зелене листя.

Як правильно доглядати?

Доглядати за пересадженим гіацинтом потрібно так само, як у період росту. Поливайте, але не рясно, оскільки занадто велика кількість води може застоятися і пошкодити цибулині. Потрібно лити не на саму квітку, а на ґрунт поруч.

геацинт

У квітник гіацинт краще пересаджувати на початку травня, коли минули сильні морози. Тоді за літо квітка вбере в себе корисні речовини з відкритого ґрунту. Якщо все зробити правильно, наступного сезону гіацинт можна знову пересадити в горщик і ростити вдома.

Збереження цибулин

Важливо правильно зберігати цибулини, щоб запобігти їх псуванню. Рослина почне формувати суцвіття тільки за умови правильного догляду. Зберігання триває близько 90-100 днів і вимагає певних температур на різних стадіях.

Детальні дії:

1. Після викопування цибулин слід висушити їх у темному, сухому місці за температури близької до 20 градусів. Час — 7 днів.
  2. Коли цибулини висушаться, потрібно акуратно видалити залишки ґрунту. Дрібні паростки можна залишити. Складіть усе в ящик, але не більше двох шарів. Можна використовувати паперові пакети, якщо цибулин небагато. Зберігайте в сухому місці 2 місяці.
  3. Після закінчення цього терміну потрібно помістити цибулини в прохолодне приміщення (близько 17 градусів) із середньою вологістю і зберігати так 1 місяць.
  4. Тепер можна висаджувати гіацинти, але слід підготувати їх до зимівлі в ґрунті —
    протягом кількох днів потрібно потримати цибулини в холодному приміщенні. Після цього висадіть їх у ґрунт і утепліть, накривши захисним матеріалом.
  5. Навесні відкрийте квіти, щоб не перешкоджати їхньому росту. Зацвітуть вони, найімовірніше, вже наступного року. Коли гіацинти відцвітуть — повторіть процедуру збереження заново.

Як вирощувати цибулинні відростки?

Під час зберігання у цибулини гіацинта часто з’являються маленькі відростки. Їх потрібно акуратно відокремити, просушити тиждень і посадити в маленькі горщики. Потім їх дуже довго потрібно ростити в ґрунті, років 5. Квітів протягом перших кількох років вони давати не будуть.

Рекомендації наостанок

Під час посадки будьте дуже акуратні з цибулинами і висаджуйте в ґрунт обережно, намагаючись не пошкодити. Верхівки обов’язково мають трохи виглядати. Після того, як закінчите з посадкою — присипте рослини хорошим шаром мульчі.

Відео: Гіацинт відцвів, що далі з ним робити

Розмноження гіацинтів дітками тонкощі й особливості.