Чому у фікуса жовтіють листки, як врятувати рослину

болезнь фикуса

хвороба фікуса

На жаль, листя у зелених кімнатних улюбленців часто жовтіє, і це лише поверхневий симптом багатьох хвороб, тому точно сказати, чому у фікуса жовтіють листя, і відповідно що з цим робити, не так і просто, але ми намагатимемося максимально спростити вам цю задачу. У нашій статті ми наведемо основні фактори, які впливають на це, а також розповімо, які методи боротьби та профілактики вам слід застосовувати.

У фікуса жовтіють та опадають листки чому і що робити

Найретельніший та правильний догляд за фікусом не може на 100% забезпечити його від жовтіння листя, відчого це відбувається ми зараз розберемося.

Чому у фікуса опадають листки
Павутинний кліщ

Причини жовтіння листя у фікуса

Природні причини

Часто причиною цього є природні, біологічні причини, з віком листя починає жовтіти, а стебло стає деревоподібним. Це відбувається приблизно на третьому або четвертому році життя фікуса, якщо вік квіткування збігається, то напевно ви знайшли причину. Але що робити, якщо фікус ще молодий, а листя вже почало жовтіти, тоді цю причину можна спокійно відкинути, також слід додати, що якщо листя активно опадає, то біологічна причина також не підійде.

Пересадка або переїзд

Стрес порушує життєдіяльність не тільки людині, але як не дивно рослинам теж. Пересадка може пагубно вплинути на життєдіяльність вашого фікуса. Фікус не любить зміну місця проживання. Коли ви здійснюєте пересадку фікуса, зайве оприскування препаратами, або навіть занадто великий горщик, який буде квітці не по розміру, зможуть заподіяти йому дуже багато шкоди. Утримайтеся і від поливання його одразу ж після пересадки. Якщо ви перенесли його в незвичне місце, ви можете повернути його назад, але не пізніше, ніж через 10-15 днів, інакше ще один стрес квітці гарантований.
Вредители на фикусе

Перенесення фікуса на нове місце може змусити його листя пожовкнути.

Неправильний полив

Недосвідчені любителі рослин часто з великим ентузіазмом підходять до поливу рослин, що у більшості випадків може негативно вплинути на їх розвиток. Перед тим, як ви захочете приступити до поливу, переконайтеся в тому, що він необхідний, прощупайте грунт пальцем, якщо він вологий, тоді сьогодні поливати не потрібно. Якщо ви все ж залили фікус занадто сильгно, то просто утримуйтеся від поливу на найближчі 12-15 днів. Якщо це не допомагає, тоді вам доведеться обрізати пагони та гілочки, які починають гнити, після чого рослину слід пересадити в інший горщик.

Саме неправильний полив є основною причиною того, що у фікуса жовтіють та опадають листки.

Шкідники

Вони також є причиною того, що у фікуса починають жовтіти листки, тому добре огляньте всю рослину, і якщо ви помітили їх, негайно обробіть рослину спеціальними препаратами, які ви можете купити в будь-якому спеціалізованому магазині.
павуковий кліщ

Місце

Хоча фікус і теплолюбна рослина, походить з сонячних тропіків, він любить тепло, але не прямі сонячні промені. Тому його потрібно ставити в затіненому місці, також не слід розміщувати квітку біля батарей або інших гарячих приладів, також фікус не любить сквозняків і темряви. Комфортною температурою для його життя вважається коридор між +19…+22 °C.

Що можна зробити, щоб не жовтіли листки фікусу: Відео

Основні причини ми вже назвали, але є ще одна, яка залежить від сезону. Тому ми зараз розповімо вам, чому у фікуса жовтіють листки взимку і як з цим справитися. Як ви, напевно, всі прекрасно знаєте, рослини люблять світло, звичайно ж, мова не про прямі, безжальні сонячні промені, а про хороше освітлення. Рекомендуємо вам на період зими наблизити всі вазони ближче до вікна і стежити за достатньою вологістю повітря. Якщо у вас ампельний вид фікусу, то знайте, що вологість повітря йому необхідна більше, ніж іншим підвидам, але пам’ятайте, що його потрібно обприскувати теплою водою, також слід ставити горщик на спеціальний піддон.

Не слід занадто часто пересаджувати фікус, як ми говорили раніше, він різко реагує на зміну обстановки, робіть це не частіше як раз в 6 місяців.

Підживлення та пересадка рослини

Якщо причину так і не знайшли, а фікус продовжує змінювати свій колір та сипатись. У такому випадку, можна припустити, що все проблема постає з недостатнього живлення під час його бурхливого зростання. Якщо це саме так, то його потрібно підживлювати приблизно раз в 14-20 днів. Щоб листя росло добре, для молодих рослин потрібен азот, також вони часто потребують заліза. У такому випадку йому допоможе препарат ферровіт. Перед тим, як ви будете вносити речовини для підживлення, вазон необхідно полити за добу до цього, роблять це для того, щоб уникнути опіку коренів.
Розмноження фікуса

Якщо ця процедура також безрезультатна, то найімовірніше у фікуса згнили корені. У цьому випадку їх потрібно оглянути та видалити пошкоджені, якщо їх не занадто багато, після чого пересадіть рослину в новий горщик з сухою землею. Щоденно слід протирати листки серветкою, робіть це обережно, щоб не завдати шкоди.